laimingi bus tik tie, kurie atras galimybę tarnauti

Sveikas protas

Šiandien apverkiame mūsų mylimo draugo,

daugelį metų buvusio kartu su mumis, išėjimą.

Jo vardas Sveikas Protas. Niekas iš tikrųjų nežino,

kiek jam metų, kadangi įrašas apie jo gimimą

seniai kažkur nusimetė biurokratiniuose archyvuose.

Prisiminsime jį kaip mokiusį mus šių svarbių dalykų:

Suprasti, kada reikia slėptis nuo lietaus;

kodėl anksti kėlęs nesigailėsi; kad gyvenimas ne visada rožėm klotas,

ir galbūt aš pats dėl to esu kaltas.

Sveikas Protas gyveno vadovaudamasis paprasta finansine politika

(neišleisk daugiau, nei uždirbi) ir patikima strategija

(atsakingi yra suaugusieji, o ne vaikai).
Jo sveikata ėmė sparčiai blogėti įvedus taisykles, kurias primetė, rodos, geriausių norų pilni veikėjai. Pasigirdo pranešimai apie šešiametį berniuką, apkaltintą seksualiniu priekabiavimu už savo bendraklasės pabučiavimą; apie paauglius, pašalintus iš mokyklos už tai, kad po priešpiečių naudojo skystį burnai skalauti; ir mokytoją, už neklusnaus mokinio papeikimą atleistą iš darbo, kas tik dar labiau paskatino pastarąjį bjauriai elgtis.

Sveikas Protas krito, kuomet tėvai užsipuolė mokytojus, nes jie darė tai, ko patys tėvai nesugebėjo padaryti – drausminti jų nevaldomus vaikus. Nuosmukis tuo dar nesibaigė – iš mokyklų buvo pareikalauta gauti tėvų sutikimą prieš siūlant mokiniams Aspiriną ar saulės losjoną, bet mokyklos negalėjo pranešti tėvams apie mokinės nėštumą ar norą pasidaryti abortą.

Sveikas Protas prarado norą gyventi, kuomet bažnyčios tapo verslu, o su nusikaltėliais imta geriau elgtis, nei su jų aukomis.

Sveikas Protas patyrė stiprų smūgį: nebegalite gintis nuo plėšiko savo paties namuose, o plėšikas gali apkaltinti jus smurtavimu.

Sveikas Protas prarado bet kokią viltį, kuomet moteris nesuvokė, jog užplikius kavą puodelis tampa karštas. Ji išliejo truputį kavos sau ant kelių ir netrukus prisiteisė milžinišką kompensaciją.

Prieš Sveiko Proto mirtį patyrėme kitas netektis: mus paliko jo tėvai, Tiesa ir Pasitikėjimas, jo žmona Diskrecija (veiksmų laisvė, nuožiūra vert. past.), jo dukra Atsakomybė ir jo sūnus Argumentas. Sveiką Protą pergyveno keturi įbroliai: Žinau Savo Teises, Noriu Šito Dabar, Kaltas Kažkas Kitas, Aš – Auka.

Nedaugelis dalyvavo Sveiko Proto laidotuvėse, nes tik keli suvokė, kad jo jau nebėra.